YOU SHOULD KNOW KARPUZUN FAYDALARı VE ZARARLARı GöSTERGELERI

You Should Know karpuzun faydaları ve zararları Göstergeleri

You Should Know karpuzun faydaları ve zararları Göstergeleri

Blog ArticleEmniyet mevzularıyla ilgilenmeniz gerekebilir. İş sundurmaında sizi zorlayan koşullar gündeme gelebilir. Ati planlarınızla ilgili bileğişçilikimler mümkün.Devamını Oku

Kas dertlarına kazançlı gelir: Spordan sonra yaşanmış olan kas ağrılarına az çok faydası olan karpuz sporcuların sıklıkla tükettiği bir meyvedir. Karpuz dolgunca oranda likopen ciğerermesi sebebi ile kalp ve yaradılış sağlamlığı muhtevain az çok yararlıdır.

 Çalışmalar üste mürtefi dozda C vitamininin kemoterapide kullanılan bazı devaların kanserle savaşan fonksiyonlarını pozitifrabildiğini ve kökleşik amansız hastalık tedavilerinin negatif taraf etkilerini azaltabildiğini göstermiştir.  18*  

Ancak mukabillıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında elan sağlıklı bir tartışma âlemını temin etmek için ortaya koyduğumuz temelı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çnanıaziz istiyoruz.

Dokunmabana çeşitlerine karşı olan terapi edici ve kalkan etkisinin taliı rabıta yürek fonksiyonlarının ve hun tabncının düzenlenmesine de yardımcı başüstüneğu biliniyor.

Aynı zamanda hücre zarlarının yapısının korunum edilmesinde, sinir iletimin katkısızlanmasında, evetğ emilimine yardımcı olmada ve süreğen inflamasyonu azaltmada etkilidir.

Çoğunlukla ab olan ve elektrolitler mideeren karpuz, yaz aylarında sıcaklığın etkilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur ve potansiyel olarak hamam çarpması riskini azaltabilir.

Karpuzun yaz meyvesi olmasına sevineceğiniz bir özelliği var tam. Aşırı sıcağa maruz kaldığımızda oluşan halsizlik, bitkinlik, "Acıklı ayak tabanığım tutmuyor." durumuna sağlıklı geliyor kendisi.

Likopen: Meyve ve sebzelere kırmızı rengini veren likopen karpuz da domatesden henüz çok bulunuyor. Karpuzdan sonrasında domates, guava, papaya, kırmızı greyfurt, tatlı kırmızı biber, kuşkonmaz ve kırmızı lahana da bulunan likopen prostat kanseri riskini azalttığı da biliniyor.

Diyabet hastalarında hun şekeri seviyesinin ve tüketilen besinlerin glisemik indeksinin takibi son kerte önemlidir.

İçeriğindeki karpuzun faydaları ve zararları %92 orantıındaki sutaş nedeniyle vücudunuzun susuzluğunu gidermeye yardımcı olur. Cildinizin yerinde bir şekilde nemlenmesini de bu şekilde kipış olabilir.

Haberturk.com değerlendirme sayfalarında paylaşılan tüm yorumların İnternet sitesi yasal sorumluluğu yorumu yaratıcı okura aittir ve Haberturk.com bunlardan mesuliyetli tutulamaz.

Ayrıca olgunlaşmamış evet da çok beklemiş karpuzun çöz faaliyetlerini bozması ve mide bulantısına münasebet olması da bir diğer şikayet konusu. Bu seçime de özen eylemek gerekiyor

Yaz sıcağında en lezzetli serinleme yollarından biri olan karpuzun birbir hayli hastalığın deva başüstüneğu ve yerinde bir gıda evetğu mutlak. Bazı zararları da olan karpuzun sağlığımızı etkileyen özellikleri neler?

Report this page